
Følg med herunder da ændringer kan forekomme.
Der er ingen træning på helligdage, mellem jul og nytår og alle aktiviteter holder ferie i juli måned.
Se under Hold hvornår der er sidste træningsgang før sommerferien og hvornår der atter er opstart efter sommerferien.
Hvis du deltager i Volleyball eller badminton, så er det i samarbejde med Idræt om Dagen. Evt. ændringer vil fremgå på dette link
LØBENDE AFLYSNINGER SES HERUNDER:
I efterårsferien 2026 er følgende aktiviteter aflyst:
Yoga er aflyst d. 14/10.
Skovtræning, Volleyball og Cirkeltræning er aflyst d. 15/10.
Badminton er aflyst d. 16/10.
Nyt Yogatilbud i IF Silkesind. Det er et forløb over 6 mødegange onsdage kl. 10-11. Der er opstart onsdag d. 21. oktober.
Se mere under Hold
*******************************
Sindets Dag fejres torsdag d. 8. oktober fra kl. 13.00.
Vil du med? 
Der er en fælles gå- eller cykeltur fra kl. 13.00: Invitation til gå- eller cykeltur
Du kan se mere under Nyt og under Vigtige datoer
Spændende efterår med pilates og åndedrætsøvelser. Se mere på dette link
Indmeldelse i foreningen: Det foregår via appen “Min Forening” Læs mere under: Sådan indmelder du dig
Udmeldelse af foreningen: Husk at udmelde dig af IF Silkesind, hvis du ikke længere vil være medlem og giv os venligst besked hvis du skifter adresse eller telefonnr. Send en mail på mail@if-silkesind.dk med dit for- og efternavn.
Betaling af kontingent: Betalingen foretages via Mobile Pay: 79232 eller via din netbank til vores konto i Arbejdernes Landsbank på Reg.nr.: 5347 Kontonr.: 0510449 (IF Silkesind) (husk at oplyse navn og hold i beskedfeltet)
Der betales halvårligt kontingent på 350,- kr. som skal betales i juli og januar. Læs mere på https://if-silkesind.dk/kontingent/
Husk at give os besked ved adresseændring mens du er medlem.
Vil du vide mere om foreningen kan du kontakte en fra bestyrelsen eller sende en mail.