Velkomstkomité lørdag d. 13. august.

Lørdag d. 13. august 2016  kommer “Cykelforsagen” forbi Silkeborg på deres vej fra Skagen til Varde.

sommer 13 126

IF Silkesind er blevet indbudt til at være en del af velkomstkomitéen, og vi håber, at mange har lyst til at være med til at give rytterne en oplevelse uden lige. Cykelrytterne støtter, via donationer, at psykisk sårbare gennem idrætten kan få en bedre livskvalitet.

Vi mødes kl. 16.00 foran Hotel Scandic, Udgaardsvej 2, 8600 Silkeborg for at kunne modtage rytterne ca. kl. 16.20 og vi er færdige kl. ca. 17.30

Vi er udendørs, så husk påklædning i forhold til vejret.

Vi skal klappe, fløjte, huje og vifte med flag. Bodil, zumbainstruktør, vil desuden lave et indslag, hvor vi alle, sammen med rytterne, skal på “dansegulvet” med et stort smil på læben og prøve de vanskelige trin.

Hør nærmere ved at kontakte Morten på 2911 9604 eller på mortenbach.larsen@Silkeborg.dk.

Vi har brug for, at mange af vores medlemmer og frivillige deltager denne aften, så giv  Morten et praj, hvis du vil med 🙂

Læs mere på http://www.cykelforsagen.dk/

 

This entry was posted in Ikke kategoriseret. Bookmark the permalink.