Cykeltur i Silkeborg 2020

IF Silkesind arrangerer som de foregående år en gratis cykeltur for alle for at markere Sindets Dag, World Mental Health Day.

OBS: P.G.A. Covid-19 SKAL man i år have tilmeldt sig for at kunne deltage. Der er 50 pladser. Hvis tilmeldingen er lukket på nedenstående link så kontakt Morten på : Mortenbach.larsen@silkeborg.dk eller på 2911 9604 for at høre om mulighed for deltagelse alligevel.

Det forgår i år torsdag d. 8.10 kl. 13.00 fra Psykiatriens Hus. Se invitationen nedenfor og husk at tilmelde dig senest d. 26. september for at få en goodiebag. Tilmeldingslink findes på invitationen eller lige her https://dai.nemtilmeld.dk/115/

Har du vanskeligheder med at tilmelde dig, så kontakt IF Silkesind, så vil vi naturligvis hjælpe dig med det.

Har du ikke en cykel eller cykelhjelm, så har vi mulighed for at udlåne en til dig. Kontakt Jan Fruerlund på 2498 8616

Giant Cyklebørsen Silkeborg deltager atter i år så der er mulighed for professionel hjælp ved punkteringer o.l.

Vi skal i år holde god afstand til hinanden grundet Covid-19 og vi sørger for håndsprit og efterlever Sundhedsstyrelsens anbefalinger. Vi ønsker naturligvis også at du tager hensyn på dagen så vi reducerer risikoen for smittespredning bedst muligt. Vi tager forbehold for ændringer i programmet

25.8.20: Det planlagte indendørs-arrangement kl. 15.00 – 18.00 i Psykiatriens Hus er desværre aflyst gr. Covid-19.

This entry was posted in Ikke kategoriseret. Bookmark the permalink.